+420 731 472 971

olomouckopecna@gmail.com

SM systém

„Stabilizační a Mobilizační Systém“

posiluje – uvolňuje – protahuje – mobilizuje – stabilizuje

Co je SM systém:

Originální metodika MUDr. Richarda Smíška, která se opírá o postupný vývoj několikaletých klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skolióz.

Cíl cvičení :

Cvičení se skládá se sestavy cviků, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce. Páteř se regeneruje a léčí. SM systém posiluje oslabené a zároveň protahuje zkrácené svaly, tím navrací tělu optimální pohyblivost, stabilizuje chůzi. Je to metoda cvičení se speciálním elastickým lanem, která Vás naučí správně zapojovat svaly do spirálních řetězců, které jsou pro tělo vlastní. Tato zřetězení vytváří v těle trakční sílu vzhůru, která odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby a tím umožňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu. Zvětšením meziobratlového otvoru se zároveň zmenší tlak na nervový kořen. Páteř se vyrovnává do střední linie.

Pro koho je určené :

SM systém je vhodný pro lidi s bolesti zad jak chronických tak i jako samotná prevence. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů – kloub kyčelní, kolenní a ramenní, klouby nohou a klenba nožní. Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 100 let – děti, ženy, muži, senioři, těhotné, sportovce. Je vhodné pro rehabilitaci, pro kondici či jakokoliv kompenzaci k práci či jednostrannému zatížení.

Co nabízím :

Pokud chcete samy začít s tímto cvičením , je nutné projít vstupním kineziologických rozborem, abychom společně zajistily výhodné podmínky (streching, dýchání, nastavení neutrálních pozicí kyčlí, ramen, středu těla) pro dobrý start.

3- 5 individuálních lekci je vhodných pro pochopení základnícho dýchání, protahování zkrácených svalů, nastavení základních pozic. Poté jste schopni zapojit cvičení v domácím prostředí nebo skupině.

Možnost vedení skupinového cvičení při zajištění vlastních prostor ve vaší vesnici či městě ( Olomouc a okolí). Max. skupina 4-6 lidí. Možnost propujčení lan.

Ceník:

Vstupní kinezilogický rozbor …………………………90min ………………..1300Kč

Individuální lekce ……………………………………………55min ………………….800Kč

Skupinové cvičení – 1lekce …………………………….75min ……………………200Kč

10lekcí……………………….10x75min…………………..1800Kč

děkuji za spolupráci v Ustíně