+420 731 472 971

olomouckopecna@gmail.com

6.díl Adrenalin

Už je to rok, co jsem se tu rozplývala na detoxikací dle Anthony Williama. Ušla jsem dlouho cestu. Tato cesta byla někdy křivolaká a ještě častěji plná dalších AHA efektů.

Člověk si naivně myslí, že když na sobě pracuje měsíc, dva měsíce nebo i 6, že je to přece perfektní. Nikdy bych nevěřila, kam se vlastně tímto životní stylem dostanu a kolik zvratů nastane.  Na začátku je vždycky rozhodnutí a cíl. I já ho měla.

Můj věk, jak já s oblibou říkám, ten na té identifikační kartičce, neodpovídá mému mentálnímu nastavení. Pořád je to ale věk, který vás škatulkuje ve společnosti a sem tam každý podlehne. Letos mi bude krásných 40. A pořád jsem připravena roli matky naplnit. A teď se tedy dostáváme zpět k tomu cíli. Zněl jasně: nachystat své tělo na období těhotenství a mateřství tak, abych vše prožila s radosti a v plném zdraví. Přeci  nenechám svou lásku, která mi bude klíčit pod srdcem ve špíně a kalu ze svého bujarého období puberty. Byla jsem připravena absolutně převzít zodpovědnost. To jsem, ale ještě nevěděla, že velký podíl mají i předchozí generace. Všechny těžké kovy si předáváme z generace na generaci, ani o tom nevíme. A prý že genetika – haha. Právě ten balast, který se vlastně přepisuje společně s viry a odpady. Je třeba to vše vyvést a uklidit stůl pro generaci nastávající.

Takže rozhodnutí padlo. Akce proběhla. A teď k samotné cestě a k tomu, proč chci sdílet další téma.

Téma je EMOCE.

Opravdu mě zasáhla kapitola 25 z knihy DETOX, kde najdete i pojednání o adrenalinu. Nechci tu zbytečně zabíhat do lékařských pojmů, ale tu hlavní myšlenku musíte slyšet.

Adrenalin je hormon nadledvin. Tyto žlázy s vnitřní sekreci často vypouští různé kombinace adrenalinových sloučenin, aby Vás ochránily při emoční nestabilitě. Nemyslím jen negativní emoce, ale i pocity štěstí a radosti. Vše je dokonale zařízeno. V čem je ten háček? Když dlouhodobě přetrváváte v nějaké negativní emoci a  hormonu se pořád vylučuje hodně, tělo musí zareagovat před možnou korozi nervového systému, který adrenalin způsobí. Naše inteligentní tělo navodí chutě na tučné jídlo a tím ho zaizoluje a následně uloží. Cíl je jasný prostě zamezit možnému poškození. Adrenalin, buď co nejrychleji odplavit z těla a nebo, zabalit a uložit, tak aby neškodil. Zjednodušená verze. Snad jsem byla stručná.

Co se tedy může stát, když se tělo čistí?

Díky nenasyceným solím z řapíkatého celeru docházelo v průběhu měsíců k postupnému rozpouštění tukových obalů kolem adrenalinu. Vyplavovaly se emoce, které jsem prožívala již před několik lety. Euforická radost, zlost, zuřivost, úzkost – široká škála emoci bez zjevné příčiny. Vždycky jsem přemýšlela, proč se tak cítím, co to zase je!? Moje dny byly klidné, bez žádného zjevného faktoru, který by mě měl dostavovat do takových emočních gulášů. Někdy to bylo obvinování hormonálního kolísaní během mého cyklu, ale ani tam to ne pokaždé sedělo. No a ejhle. Objevila se tato kapitola o emocích. Prošla jsem si detoxem trávicího ustrojí, jednotlivých orgánů. Nyní nastala další hlubší fáze –  HMD – heavy metal detox – další verze, která je právě zaměřena na hormonální systém a nervový systém ( v knize Štítná žláza a její léčba). Někdy to bylo opravdu intenzivní. Toto objasnění mě opravdu vnitřně uklidnilo a jen utvrdilo o další možné úrovni úklidu mého těla.

A ponaučení! I když se emoce bouří nemusíte se za ně obvinovat. Prostě to nechte odplavit a tešte se z toho, že vůbec ten proces probíhá a vaše tělo se uzdravuje.