+420 731 472 971

olomouckopecna@gmail.com

4. díl: Osobní zpověď

Dnes se spolu podíváme pod kůži opět mým osobním zkušenostem spojenou se změnou životního stylu ala Anthony William.

Postupně se proplétáme teorii z knížek, ale nejdůležitější věc je hlavně sdílení praxe a následků s nimi spojených. Vše samozřejmě v pozitivním slova smyslu.

Jsem člověk, který už se více jak 10 let pohybuje v hloubi zdravého životního stylu. Nejsem žádný přeborník ani odborník, ale zkušenosti pomalu sbírám a hlavně testuji sama na sobě. Dříve tomu tak ale určitě nebylo. Jako každý jsem měla i své bouřlivé období. Jako holka z vesnice jsem podlehla společenským trendům a ty, ne vždy byly jaksi „ ZDRAVÉ“ že?!! No jako svůj rybníček jsem si odpila jak se říká.

Restart nastal v roce 2010, kdy tělo řeklo dost, a já se dostala do patové situace a musela „ pod kudlu“. Pak následovalo spousty prozření a AHA efektů a můj život nabral jiný směr. To jen ať víte, že nejsem žádný laik v procesu padání na dno. Každopádně  půjdeme přímo k jádru věci:

První detoxikace 3:6:9 dle Anthonyho proběhla minulý rok 2020 v září. Dostala jsem nový vítr do platech a poměrně nové a svěží informace.

Pro ty, kteří neví co je 3:6:9 :

Je to slet 9 dnů, které mají své specifické pořadí a charakter jídelníčku. Játra jsou zakódované v čísle 3 a reaguji na opakování strategie po 3dnech. První tři dny se eliminují tuky, další tři dny se játra pomocí specifických potravin zahřívají a poslední tři dny toho játra využijí a začnou vylučovat z těla toxiny.

Zjednodušená forma:

3 dny – omezíte přísun obživy virům

3dny –  dáváte signál játrům, že chcete uvolnit odpad

3dny – vývoz odpadu

(podrobnější věci najdete v knížce Játra a jejich léčba)

Co se tedy semnu dělo při první a dalších opakováních.

První kolo bylo dost výživné. Startovní 3 dny jsem změnila jen přítomnost tuků v dopoledních hodinách a vlastně mi zůstal jen olivový olej. Další dny už to bylo náročnější. Hlavní přísady jako růžičková kapusta a chřest mi v jídelníčku moc nejely. Nikdy před tím jsem s nimi problém neměla. Ale teď jako by bylo něco jinak. Mají tam prostě svoje místo a díky síře, které obsahují, omezují chuť a působí na pocit sytosti. Další věc byly samotné porce, které Athonny doporučuje. Byly gigantické. Vůbec jsem nedávala  takové kvanta jídel. Třetí fáze byly jiná. Bála jsem se, že jídlo mi nebude chutnat a já budu vystresovaná a budu mít hlad. To je samotná kontraindikace, stres a pocit hladu. Vše bylo jednodušší, než jsem myslela. Poslední 9 den, který je hodně specifický, a to tím, že tělu dáváte jen samé tekutiny – vodu, šťávy a ovoce s velkým obsahem glukózy v tekuté formě. Ale bylo to příjemně odlehčující. Pro mě nic neznámého, jelikož jsem člověk praktikující půsty v období Úplňku a Novu.

Co se změnilo po prvním kole?

Viditelný efekt byl úbytek centimetrů po obvodech. Až 5cm přes stehna. Docela pecka co!! Cítila jsem se skvěle a zároveň opravdu nabitá. Efekt svěžího mozku a vitality se nedal přehlídnout. Anthony sám popisuje, že pokud se uvolní více odpadu, který se musí navázat na adrenalin, aby odešel z těla, nastává až pocit euforie. Věřte mi, já ji zažila. 3 dny jsem si celý den pozpěvovala a smála se. Ráda na to vzpomínám. Jako kdyby, jste si vytvořili nový standard svěžesti a energie. Další kola už jsem tento pocit nevnímala tak výrazně. Možná proto, že laťku jsem si nastavila energeticky jinak. Kdo ví. Vše jsem opakoval 3x po sobě v rozestupu 3dnů. Ať mi tam ta trojka ladí :-).

Následující období bylo spojeno se strategii HMD – Heavy metal detox. Je to další verze typická pro uvolňování těžkých kovů. Pokud chcete vědět více doporučuji kniha Štítná žláza a jejich léčba. Jídelníček byl totožný – vypustila jsem z dopoledne tuky a k snídani přibylo detoxikační smoothie. Byly i krušné dny. Co si vzpomínám i týdenní bolest hlavy a různé symptomy přicházely a odcházely. Co například? : bolesti kloubů, svalů, očí… Ale jak říkám po 2 dnech odešly a přišly jiné.  To celé jsem si osvojila. Až v únoru vyšla nová kniha a sním rozšířená verze.

Nyní jsem 3 dny po dokončení rozšířené verze 3:6:9, o které se můžete dočíst v poslední publikace Detox jako cesta ke zdraví. Je specifická hlavně svým RAW charakterem. Vše konzumujete čerstvé bez vaření a pečení. Trochu jsem váhala, jestli moje načasování je správné, když venku ještě není moc teplo. Ale dle narozeninového výpočtu, mi  vycházelo čištění první třetiny jater na březen a já prostě chtěla začít.

Teď se asi ptáte co je narozeninový výpočet. Podrobnosti spolu probereme v příštím díle, je to velice jednoduché. Takže se nechte překvapit na příště.

Zpět k rozšířené verzi. Váhala jsem tedy jak v načasování, tak i v tom jak mi to bude vyhovoval bez tepelné úpravy. Já sem totiž člověk, který miluje teplé polívky. A to, že na oběd pochroustám studený salát byla děsivá. Situace mi hrála do karet. Bohu dík jsem se dostala do karantény, kdy moje zdraví ničím netrpělo, ale hlavně jsem měla dost tepla, času i prostoru si vše přichystat. Nebyla cesta zpět. Ted nebo nikdy.

Pocity po dokončení byly skvělé. Nejlepší, a to se budu opakovat, je ten fresh nastavený mozek.

Určitě to není poslední kolo. Jak bude tepleji začnu znova. Je to skvělý nástroj, jak se probudit po zimním spánku.