+420 731 472 971

olomouckopecna@gmail.com

3. díl: Řapíkatý celer

Ráda bych dnes s Vámi sdílela měně náročnou praxi. Jsou to postřehy nejen mého okolí, ale hlavně moje osobní. Teorii jsem Vás zavalila v posledním díle a dá se spousty věcí dostudovat z knížek. Ale praxe samotná je též důležitá a to hlavně proto, aby jste  se nezalekli toho, jak s Vámi tělo začne hovořit.

Ne vše je procházka růžovou zahradou. Je třeba být odhodlaný jít si za zdravím, ale být i odvážný ve chvílích když se potkáte se situací, se kterou nemáte zkušenost.

Řapík je opravdu mocná bylinka. Dřív jsem se s bylinami hodně potýkala a vím, že účinky a dávky jsou pozvolné a vše jde pomalu. V tomto případě je to malinko jinak. Řapík se s tím moc nepáře. Nechci Vás děsit, ale je to tak. Rozdělila jsem první měsíc užívání do několika fází. A myslím, že to dost sedí a opravdu se fázi u jednotlivých konzumentů dost opakuji.

Jdeme na to :

  1. Fáze – absolutní průjem – jde o uvolnění slizovitých věcí s povrchu střev. Trvá u každého různě dlouho,  ale v průměru do 1týdne je fuč. Není třeba se lekat, toho že vše jde ven i několikrát za den – někdy až 6x denně. 
  2. Fáze – nafouknutí celého břicha a časté prdění. Asi je vám to k smíchu, ale je to tak. Někdy až sám sobě nepříjemný únik plynů. Je to jednoduché – zaschnuté věci, které byly kryté slizem se nyní hydratují a pomalu a jistě se valí ven. Je to jako, když odmočíte zaschnutý hrnek. Trvá několik dní než ho dokonale vyčistíte. Zase doba je u každého jiná. Chce to jen vydržet a dostatečně pít.
  3. Fáze – vývoz všeho co do těla nepatří – zvýší se vám četnost stolice: 2 – 3denně Nyní je konzistence pevnější struktury, ale velké množství. Zde můžete jásat.

Tyto 3 fáze jsou charakteristické pro start. Je to jen odšpuntování trávícího traktu, aby vše mohlo jít více dovnitř. Upraví se trávící kyseliny v žaludku, žlučníkové kyseliny. Veškerý hnůj jde ven. V praxi se sama setkávám s tím, ženy často trpí zácpami. Někdy jde i o četnost jednou za 3 dny, ale i týden není výjimky. Pánové zase trápí průjmy a myslí si, že jsou  na tom líp, když jsou jako průtokový ohřívač. Řapík na Vás. Tohle je opravdový nástroj na to dostat trávicí soustavu do pucu.

Co je vlastně normální, co se týče vývozu vašeho tělního odpadu. Věřte nebo ne absolutní normál je stolice 2 – 3 denně. Ano denně!!!!

Co se děje pak dále. Je to dost individuální. Logicky vše teče shora a podle toho regulace přichází postupně v sestupné podobě. Jak to myslím?! Nejdříve regulace v ústech – vyčistí se chuťové pohárky, desinfekce slinných žláz a prokrvení dásní. Dále žaludek, žlučník, střeva, játra a postupně až dolů ke konečníku. Tělo si samo vybere, kde vlastně chce začít a kde chce pokračovat. Na Vás je jen to vydržet dostatečné dlouho dodávat šťávu a být sám se sebou trpělivý.( podrobnější postup – viz díl 1)

Pokud řešíte nějaké své chronické stavy, které jsou letité, není průběh třeba zas až tak hladký. Neděste se, když se opravdu gruntuje, někdy se člověk prostě zapotí při tom úklidu a to platí i o tělu. Staré jizvy se Vám probudí, vyčistí se a pak dokonale zregenerují. Jen tím, že jim dáte dokonalý nástroj a podpoříte regeneraci.

V mém případě se mi otevřely staré zranění. Naražená noha před 2 roky, kdy jsem myslela, že fakt nebudu chodit, a jizva se dlouho hojila. Znovu se mi ozvala. 3 dny bolela i barva naraženého místa se zviditelnila. Ale teď …ani stopa po bolesti na holeni, která mě dráždila při jakékoli chůzi.

Nyní aktuálně piju šťávu z řapíkatého celeru už sedmý měsíc a zažívám další vlny. Očista nervové soustavy –  připojila jsem i detox od těžkých kovů ( viz. kniha Štítná žláza) .Ty nám ovlivňují i samotnou náladu a různé psychické stavy nepohody až deprese.

Mohla bych pokračovat dál a dál. Každý máme vlastní cestu uzdravení. Pokud zvažujete, zda do toho jít nebo ne,  zda je to další módní trend!? Nemějte obavy, tady nemůžete šlápnout vedle. Podpořte právě tím vaše tělo, v tom aby samo zařídilo dokonalou kondici. Udělejte vašim játrům maximálně výhodné podmínky k regeneraci a zdraví. Přijde mi, že je to to nejmenší co můžete udělat a dává mi to obrovský smysl.